Menu
Klubnyt 10. august kl. 18:35
Diplom fra DBU for 20 år med DBU Fodboldskole Skoleleder Søren Bang får diplom overrakt af Pernille fra DBU
Ugens Kampe
August 2016
27.
lørdag
10.00
KR 70
-
Herrer
U14
U14 drenge B (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 3
Nymarkshallen
SFF 2015
Nymarkshallen
27.
lørdag
10.00
MG & BK
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M A Runde 2, efterår 2016 • Pulje 3
MG & BK.s anlæg
F.B. & I.F. Fodbold
MG & BK.s anlæg
27.
lørdag
10.30
Søhus Stige
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M A Runde 2, efterår 2016 • Pulje 3
MG & BK.s anlæg
F.B. & I.F. Fodbold
MG & BK.s anlæg
27.
lørdag
11.00
SFF 2015
Herrer
U13
U13 drenge A (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 2
Toftegårdsskolen
Dalum IF (2)
Toftegårdsskolen
27.
lørdag
11.00
F.B. & I.F. Fodbold
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M A Runde 2, efterår 2016 • Pulje 3
MG & BK.s anlæg
Munkebo BK
MG & BK.s anlæg
27.
lørdag
12.30
F.B. & I.F. Fodbold
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
Faaborg Stadion
Marienlyst (3)
Faaborg Stadion
27.
lørdag
13.00
SFF2015
Kvinder
U13
U13 pige A (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
Faaborg Stadion
Tåsinge f. B.
Faaborg Stadion
27.
lørdag
13.00
Årslev BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
Faaborg Stadion
F.B. & I.F. Fodbold
Faaborg Stadion
27.
lørdag
14.00
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Herrer
U16
U16 drenge B (født 2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Carl Nielsen Hallen
SFF2015
Carl Nielsen Hallen
27.
lørdag
14.00
F.B. & I.F. Fodbold
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
Faaborg Stadion
OKS
Faaborg Stadion
27.
lørdag
14.00
SFF2015
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 2
Svanninge-Hallen
Langeskov IF
Svanninge-Hallen
27.
lørdag
14.30
Næsby BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
Faaborg Stadion
F.B. & I.F. Fodbold
Faaborg Stadion
28.
søndag
00.00
Fraugde G & IF
Herrer
U14
U14 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 2
Fraugde Stadion
SFF 2015
Fraugde Stadion
28.
søndag
10.00
F.B. & I.F. Fodbold (2)
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Rantzausminde Hallen
ERI
Rantzausminde Hallen
28.
søndag
10.00
F.B. & I.F. Fodbold (1)
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Rantzausminde Hallen
Stjernen BK (1)
Rantzausminde Hallen
28.
søndag
10.30
F.B. & I.F. Fodbold
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
S.f.B. Hellegårdsvej
Dalum IF
S.f.B. Hellegårdsvej
28.
søndag
10.30
Stjernen BK (2)
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Rantzausminde Hallen
F.B. & I.F. Fodbold (2)
Rantzausminde Hallen
28.
søndag
10.30
ERI
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Rantzausminde Hallen
F.B. & I.F. Fodbold (1)
Rantzausminde Hallen
28.
søndag
11.00
Ringe BK
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 7
Ringe Stadion
SFF 2015
Ringe Stadion
28.
søndag
11.00
BBB
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
S.f.B. Hellegårdsvej
F.B. & I.F. Fodbold
S.f.B. Hellegårdsvej
28.
søndag
11.00
F.B. & I.F. Fodbold (2)
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Rantzausminde Hallen
F.B. & I.F. Fodbold (1)
Rantzausminde Hallen
28.
søndag
11.00
SFF 2015
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 6
Svanninge Hallen
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Svanninge Hallen
28.
søndag
11.30
S.f.B.
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
S.f.B. Hellegårdsvej
F.B. & I.F. Fodbold
S.f.B. Hellegårdsvej
28.
søndag
11.30
F.B. & I.F. Fodbold (2)
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Rantzausminde Hallen
Stjernen BK (1)
Rantzausminde Hallen
28.
søndag
12.00
Marienlyst (2)
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
S.f.B. Hellegårdsvej
F.B. & I.F. Fodbold
S.f.B. Hellegårdsvej
28.
søndag
12.00
F.B. & I.F. Fodbold (1)
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Rantzausminde Hallen
Stjernen BK (2)
Rantzausminde Hallen
28.
søndag
13.00
SFF2015
Herrer
U19
U19 drenge A (født 1998-99) - Efterår 2016 • Pulje 1
Faaborg Stadion
Otterup
Faaborg Stadion
28.
søndag
13.00
Allested U & IF
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - efterår 2016 • Pulje 1
Allested Stadion
SFF 2015
Allested Stadion
29.
mandag
18.30
Hårslev/Særslev
Herrer
U15
U15 drenge B (født 2002) - Efterår 2016 • Pulje 1
Særslev Stadion
SFF2015
Særslev Stadion
29.
mandag
18.30
Vindinge BK
Kvinder
U14
U14 pige A (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Vindinge Sportsplads
SFF2015
Vindinge Sportsplads
29.
mandag
18.30
SFF 2015
Kvinder
U13
U13 pige B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
Faaborg Stadion
Flemløse BK (2)
Faaborg Stadion
29.
mandag
18.30
SFF 2015
Kvinder
Senior
Kvinde 7M C - efterår 2016 • Pulje 4
Svanninge-Hallen
Årslev BK
Svanninge-Hallen
30.
tirsdag
18.45
SFF 2015 1
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 4
Horne Idrætscenter
Rudkøbing BK
Horne Idrætscenter
31.
onsdag
18.00
SFF2015
Herrer
U19
U19 drenge A (født 1998-99) - Efterår 2016 • Pulje 1
Faaborg Stadion
B1913
Faaborg Stadion
31.
onsdag
18.30
SFF 2015
Herrer
U14
U14 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 2
Toftegårdsskolen
Egebjerg Fodbold
Toftegårdsskolen
31.
onsdag
18.45
Tranekær/Tullebølle IF
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2016 • Pulje 7
Tullebølle Stadion
SFF 2015 (2)
Tullebølle Stadion
September 2016
1.
torsdag
18.30
SFF 2015
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - efterår 2016 • Pulje 1
Faaborg Stadion
Fraugde G & IF
Faaborg Stadion
2.
fredag
18.00
SFF2015
Herrer
U16
U16 drenge B (født 2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Horne Idrætscenter
Aunslev IF
Horne Idrætscenter
2.
fredag
18.30
FC Kurant
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2016 • Pulje 7
Nyborgvej Stadion
SFF 2015 (2)
Nyborgvej Stadion
2.
fredag
18.30
SFF2015
Kvinder
U14
U14 pige A (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Svanninge Hallen
Dalum IF
Svanninge Hallen

FB&IF Fodbold Hovedsponsorer

Se videoen og husk det nu

Kamp Live-score

DBU Fyn