Menu
Klubnyt 10. august kl. 18:32
Se billeder fra fodboldskolen 2016 Mange tak for et sjovt år MvH Søren Skoleleder
Ugens Kampe
Oktober 2016
1.
lørdag
10.00
F.B. & I.F. Fodbold
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M A Runde 5, efterår 2016 • Pulje 3
S.f.B. Hellegårdsvej
Søhus Stige
S.f.B. Hellegårdsvej
1.
lørdag
10.30
Fjordager IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
Verninge Stadion
F.B. & I.F. Fodbold
Verninge Stadion
1.
lørdag
10.45
F.B. & I.F. Fodbold
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M A Runde 5, efterår 2016 • Pulje 3
S.f.B. Hellegårdsvej
S.f.B.
S.f.B. Hellegårdsvej
1.
lørdag
11.00
F.B. & I.F. Fodbold
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
Verninge Stadion
Sanderum BK
Verninge Stadion
1.
lørdag
11.30
F.B. & I.F. Fodbold
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
Verninge Stadion
Krarup Espe Fodbold
Verninge Stadion
1.
lørdag
11.30
Munkebo BK
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M A Runde 5, efterår 2016 • Pulje 3
S.f.B. Hellegårdsvej
F.B. & I.F. Fodbold
S.f.B. Hellegårdsvej
1.
lørdag
12.30
Tåsinge f. B.
-
Kvinder
U13
U13 pige A (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
SEF Energi Arena
SFF2015
SEF Energi Arena
1.
lørdag
12.30
Verninge IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 5
Verninge Stadion
F.B. & I.F. Fodbold
Verninge Stadion
1.
lørdag
12.30
Tåsinge f. B.
-
Herrer
U14
U14 drenge 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 2
SEF Energi Arena
SFF 2015
SEF Energi Arena
1.
lørdag
14.00
Langeskov IF
1 - 4
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 2
Langeskov Stadion
SFF2015
Langeskov Stadion
1.
lørdag
15.00
SFF 2015 1
4 - 2
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 4
Horne Idrætscenter
Højby S & G
Horne Idrætscenter
1.
lørdag
15.00
SFF 2015 (1)
livescore
2 - 3
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2016 • Pulje 6
Svanninge Hallen
Ryslinge BK
Svanninge Hallen
1.
lørdag
15.00
BBB
5 - 0
Herrer
U19
U19 drenge A (født 1998-99) - Efterår 2016 • Pulje 1
Bellinge stadion
SFF2015
Bellinge stadion
1.
lørdag
15.15
Morud IF
-
Herrer
U16
U16 drenge B (født 2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
VVS FYN ARENA – Morud
SFF2015
VVS FYN ARENA – Morud
2.
søndag
10.00
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Carl Nielsen Hallen
F.B. & I.F. Fodbold
Carl Nielsen Hallen
2.
søndag
10.00
F.B. & I.F. Fodbold (2)
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Faaborg Stadion
ERI
Faaborg Stadion
2.
søndag
10.00
F.B. & I.F. Fodbold (1)
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Faaborg Stadion
Stjernen BK (1)
Faaborg Stadion
2.
søndag
10.30
Skårup IF
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Faaborg Stadion
F.B. & I.F. Fodbold (2)
Faaborg Stadion
2.
søndag
10.30
ERI
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Faaborg Stadion
F.B. & I.F. Fodbold (1)
Faaborg Stadion
2.
søndag
11.00
Skårup IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 7
Skårup Stadion
SFF 2015
Skårup Stadion
2.
søndag
11.00
Allested U & IF
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2016 • Pulje 7
Allested Stadion
SFF 2015 (2)
Allested Stadion
2.
søndag
11.00
SFF 2015
Kvinder
U13
U13 pige B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
Faaborg Stadion
Flemløse BK (1)
Faaborg Stadion
2.
søndag
11.00
F.B. & I.F. Fodbold (2)
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Faaborg Stadion
F.B. & I.F. Fodbold (1)
Faaborg Stadion
2.
søndag
11.30
Ringe BK
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Carl Nielsen Hallen
F.B. & I.F. Fodbold
Carl Nielsen Hallen
2.
søndag
11.30
F.B. & I.F. Fodbold (2)
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Faaborg Stadion
Stjernen BK (1)
Faaborg Stadion
2.
søndag
12.00
Egebjerg Fodbold
Herrer
U11
U11 drenge (2006) 8M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Carl Nielsen Hallen
F.B. & I.F. Fodbold
Carl Nielsen Hallen
2.
søndag
12.00
F.B. & I.F. Fodbold (1)
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 1
Faaborg Stadion
Skårup IF
Faaborg Stadion
2.
søndag
14.00
Søndersø BK
Kvinder
U14
U14 pige A (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Søndersø Stadion
SFF2015
Søndersø Stadion
4.
tirsdag
18.30
SFF2015
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 2
Svanninge-Hallen
HOGG
Svanninge-Hallen
4.
tirsdag
18.45
SFF2015
Herrer
U19
U19 drenge A (født 1998-99) - Efterår 2016 • Pulje 1
Horne Idrætscenter
O K S
Horne Idrætscenter
5.
onsdag
18.30
SFF2015
Herrer
U15
U15 drenge B (født 2002) - Efterår 2016 • Pulje 1
Faaborg Stadion
Strib IF
Faaborg Stadion
6.
torsdag
18.30
SFF2015
Kvinder
U14
U14 pige 8M (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 2
Svanninge-Hallen
Thurø BK af 1920
Svanninge-Hallen

FB&IF Fodbold Hovedsponsorer

Se videoen og husk det nu

Kamp Live-score
U13 drenge A (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 2
Fjordager IF.s anlæg 08-10-2016 Kl. 11.00
Fjordager IF
-
'56
SFF 2015

DBU Fyn